LVİV TURU

PEGASU HAVAYOLLARI İLE 4 GECE 5 GÜN

Arkadaşlarınızla Paylaşın1.GÜN İSTANBUL – LVİV  
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 4 saat önce hazır bulunma. Check-in ve bagaj işlemlerini takiben Pegasus Havayollarının PC 420 tarifeli seferi ile 16:40’da  Lviv’e hareket . Yerel saat ile 18:40’da  varış. Bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. GÜN LVİV
 

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Lviv şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur.  

Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde serbest zaman ve sonrasında kahve fabrikasını(kahve madeni) ziyaret ederek kahve molası veriyoruz.Turumuzun bitiminden sonra otelimize transfer. 

3. GÜN LVİV  
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. 
Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan yarım günlük Bira Fabrikası & Shevcenko Ormanı veya yarım günlük Arsenal Silah Müzesi, Eczacılık Müzesi, Lychakiv Mezarlığı turuna katılabilirler.
Bira Fabrikası & Shevcenko Ormanı Turu  - Kişi Başı 30 Euro 
1715 yılında kurulan bir bira fabrikasının içinde yer alan müzede tarihi bira şişeleri, bira yapılan fıçılar, bira bardakları sergilenmekte olup, bu müzede bira üretim aşamalarını da yakından görebiliyor ve bira tadımı yapabiliyorsunuz. Daha sonra Shevcenko ormanına gidiyoruz. 
Ormanının içerisinde açık hava müzesi olarak tasarlanan Batı Ukrayna’nın farklı köylerinden sökülerek burada yeniden kurulmuş köylülerin yaşamını anlatan ve ağaçtan yapılmış 120 adet yapı, 6 tahta kilise bulunmaktadır. Ukrayna’nın tüm köylerinden derlenerek hazırlanmış bu yerde modern hayata ait herhangi bir şey bulunmamaktadır. Ukrayna ahşap köy mimarisini yakından tanıma fırsatı bulduğumuz bu yerde, ahşap kulübelerin içerisinde yöresel ev eşyaları, el aletleri, el sanatları ve tarım aletlerini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. 
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri, Bira Tadımı

Arsenal Silah Müzesi, Eczacılık Müzesi, Lychakiv Mezarlığı Turu- Kişi Başı 20 Euro 
Bu turumuzda ilk olarak Arsenal Silah Müzesine gidiyoruz.   Şehir Savunması için silah imalatı, cephane üretim ve depolama işlemleri için kullanılan bina Rönesans döneminin izlerini taşımaktadır. Ukrayna’nın tek silah müzesi olan Arsenal Silah Müzesinde Orta çağ askeri ve halk giyiminden orjinal ateşli silahlar, kılıçlar, tüfekler, toplar, mermi kovanı ve çekirdekler, dönemin savaşlarında bölgede savaşan Avrupa, Asya ve Afrika ‘lı insanlara ait eşyalar sergilenmektedir. Daha sonra  Lviv Eczane Müzesine giderek  tarihi yapısı ve önceki dönemlerde ilk eczaneciliğin nasıl yapıldığına dair sizi tarihi bir yolculuğa çıkartıyoruz.  O dönemde ilaç sanayisi olmadığı için Eczanede sadece bazı ihtiyaçlar için sağlık malzemesi satılıyordu.   Günümüzde içeri girildiğinde halen daha aktif eczacılık hizmeti veren bu müzede kimyagerlerin kullandığı teraziler, eski kasalar, taştan yapılmış çeşitli eczane harçları, tabletleri ve hapları yapmak için kullanılan ilk el aparatlarının örnekleri  sergilenmektedir. Son olarak  Lychakiv Mezarlığına gidiyoruz. 1787 yılında beri var olan ve her bir mezar taşının ayrı bir sanat eseri olduğu Lychakiv mezarlığı, bildiğimiz mezarlıklardan farklı olarak 3000’den fazla mezartaşı ve mabete ev sahipliği yapan açık hava heykel müzesi olarak görülmektedir. Lviv’in tüm önemli kişiliklerinin edebi istirahatgâhı olan mezarlık Doğu Avrupa’nın en gösterişli açık hava heykel sergilerinden biridir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri 

4. GÜN LVİV  
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. 
Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Şatolar  turuna katılabilirler. 
Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Ukrayna Gecesi turuna katılabilirler.

Şatolar Turu  ( Öğle Yemekli) -  Kişi Başı 50  Euro 
Olesko Şatosu;  14. yüzyıldan kalma Olesko Şatosu, ünlü mimari bir anıt olarak günümüze ulaşmıştır. İlk kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 15. yüzyılın ikinci yarısından sonra Magnat ailesinin rezidansı olarak hizmet vermiştir. 1951 yılında yıldırım düşmesinden dolayı çıkan yangında enkaza dönüşmüş. 1975 yılında tekrar tadilat yapılan şato, Lviv Sanat Galerisi’ne ait sergi alanı olarak hizmet vermeye başlamış. İçinde bir çok tablo, heykel ve antik eşya bulunan şato, turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.
Podgoretskiy Şatosu;  1635-1640 yıllarından Getman Stanislav Konetspolskogo tarafından üç taraftan derin bir hendekle çevrelenmiş,  heykeller ve korkuluklarla dolu bir teras inşa ettirilmiştir. Giriş, iki sütunlu bir portala benzeyen büyük bir kemerle dekore edilmiştir. Zarar görmeden günümüze kadar kalan Şato’da Dartanyan ve Üç Silahşörler filmi çekilmiştir. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Öğle Yemeği, Giriş Ücretleri

Ukrayna GecesiKişi Başı 40 Euro
Lviv’in yerel bir restaurantında alacağımız akşam yemeği esnasında hem Ukrayna mutfağının lezzetlerini tadacağınız hem de Ukrayna’lı müzisyenler ve şarkılar  eşliğinde eğlenceli ve keyifli bir akşam yaşayacaksınız.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Akşam Yemeği

5. GÜN LVİV – İSTANBUL 
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelde buluşma ve Lviv Havalimanına transfer. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 421  tarifeli seferi ile saat 20:25’da  hareket. Yerel saat ile 22:25’de  Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ 
Pegasus Havayolları ile SAW-LVIV-SAW uçak bileti,
Havalimanı Vergileri
Seçilen otel kategorisinde 4 gece oda kahvaltı konaklama,
Alan /Otel /Alan transferleri, 
Panoramik Lviv  Şehir Turu
Profesyonel Bölge Karşılamalı Rehberlik Hizmeti  
Şehir Vergileri 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ 
Covid-19 kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası (Zorunlu)(10 Euro)
Ukrayna’ya gidiş ve Türkiye’ye dönüşte istenilen zorunlu PCR test ücretleri
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları, 
Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL) 
Müze ve ören yerleri girişleri, 
Programda belirtilen ekstra turlar

VİZE BİLGİSİ 
Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Yeni çipli kimlik ile ülkeye pasaportsuz olarak da girişi yapabilirsiniz. Ancak min.6 ay geçerli pasaport’a sahip iseniz ülkeye pasaport ile girmenizi öneririz. Ukrayna'ya seyahat edecek  reşit olmayan yolcularımızın Ukrayna'ya yeni kimlikle seyahat edebilmesi için kimliğin resimli olma koşulu bulunmaktadır. Resimli kimlik bulunmayan katılımcılar pasaport ile ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir. 
 
ÖNEMLİ NOTLAR
Turlarımız minimum 20 kişi katılımı ile gerçekleşmektedir.
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. 
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.Ekstra tur ücretleri tur esnasında rehbere ödenir.Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
                 
UKRAYNA’YA GİRİŞ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan Vize Muafiyeti Sözleşmesi kapsamında Türk Vatandaşlarını, geçerli pasaport veya yeni çipli T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna’ya seyahat edebilmektedirler. ( Sınırda uzun süren işlemlerde beklememek için var ise pasaport ile giriş yapılması önerilir.)
Ukrayna hükümeti ayrıca ülkeye giriş esnasında aşağıda ki belgeleri de talep edebilmektedir. Belirtilen belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. 
Gidiş –Dönüş Uçak Bileti 
Konaklama yapacağı otelden alınmış olan onay  yazısı  
Seyahat için yeterli miktarda döviz bulundurulması / belgelenmesi ( Hesaplama : Kalış Süresine ilaveten +5  gün daha eklenir. Her gün için kişi başı 50 USD bulundurulmalıdır.)  (Örneğin; Ukrayna da 3 gün kalacak ise; 3 +5 *50 USD = 400 USD tutarında ki paranın ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı ibrazı kabul edilmemektedir.
Covid-19 pandemi sebebiyle T.C. vatandaşlarının Ukrayna’ya girişte Covid-19 kapsayan, Ukrayna’da geçerli  İngilizce veya Rusça veya Ukraynaca seyahat sağlık sigortası yaptırması ve bunu ülkeye girişte ibraz etmesi gerekmektedir. 
Bu belgelerin eksiksiz olması ülkeye giriş garantisi sağlamamaktadır. Ukrayna makamlarınca giriş kapılarında yapılan kontroller esnasında girişe izin verilmemesi ihtimali mevcuttur  
Bu konuyla ilgili oluşabilecek  olumsuz bir durumda acentemiz sorumlu değildir. 
Ukrayna ziyaret edecek misafirlerimize,  yukarıda ki hususlara  ait bilgilerin verilmesini  ve bu konu da gereken özenin  gösterilmesi rica olunur.
UKRAYNA  //  COVİD-19 KURALLARI 
***Belirtilen kurallar ve kısıtlamalar  şu anda geçerli olup, değişiklik oldukça bilgiler güncellenecektir. 
Ukrayna’ya girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR- negatif test sonucunu ( İngilizce) ibraz etmeleri gerekmektedir.  
***       Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya  Sinovac) PCR/antijen testinden muaftır.
Türkiye’ye girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR – negatif test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.  
*** Türkiye’ye  girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya Covid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden Türkiye’ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığın geçirildiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir. 
Türkiye’ye girişte uçuş öncesi son 72 saat içerisinde register.health.gov.tr  sitesi üzerinden yayınlanan giriş formunu doldurması gerekmektedir. 
 
Ukrayna’ya girişte T.C. vatandaşlarının Covid-19’u kapsayan ve Ukrayna’da geçerli olan Seyahat sigortası yaptırmaları zorunludur. Ülkeye giriş esnasından bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir. ( İkinci bir açıklamaya kadar) 
Ukrayna’da kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.

TUR GENEL TANIMI

Gezilecek Yerler:

LVİV

Geceleme: 4 GECE 5 GÜN
Konaklama: ODA KAHVALTI
339.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

0530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri