EGE’NİN SAKLI KALMIŞ HAZİNELERİ

Laodikea Antik Kenti, Kaklık Mağrası, İnsuyu Mağarası, Salda Gölü , Şelaleler, Antik Kentler, Peri Bacaları, Kanyonlar ve Göller

Arkadaşlarınızla Paylaşın

EGE’NİN SAKLI KALMIŞ HAZİNELERİ 

Mağralar, Şelaleler, Antik Kentler, Peri Bacaları, Kanyonlar ve Göller

 

1.Gün : İstanbul - Uşak

21:00=Beylikdüzü Migros Önü 

22:00= Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü

22:30= Mecidiyeköy Simit Sarayı Önü

23:00= Kadıköy Yeni Salı pazarı Flex Tatil Ofis Önü

23:30= Kartal Köprüsü E 5 Üzeri 

24:00= Çayırova Mc Donalds 

00:30=  İzmir Halk Evi Önü 

2.Gün: Karun Hazineleri, Clandras Köprüsü & Şelalesi, Ulubey Kanyanu , Blandus AntikKenti, Güney Şelalesi, Pamukkale Hiarapolis

Siz Değerli misafirlerimizi belirlediğimiz duraklardan alarak İstanbul Antalya Karayolunu takiben Belirlediğimiz Tesislerde vereceğimiz molalar eşliğinde Uşak İlimize varıyoruz.İlk olarak yeni binasında hizmete açılan Uşak Arkeoloji Müzesini gezeceğiz. Karun Hazinelerini de göreceğimiz müze gezisi yaklaşık bir saat sürecek.Ardından Clandras Köprüsü & Şelalesini ziyaret için 40 dakikalık bir yolculuk yapacağız. Banaz Çayı üzerinde bulunan küçük hidroelektrik santralinin yanında bulunan köprü aslından yakında bulunan antik kente su taşımak için kullanınlan bir su kemeridir. 24 metre yükseklikteki köprü ve hemen arkasındaki şelale fotoğrafçılar için harika kareler sunuyor. Buradan sonra hedefimiz yakındaki Ulubey Kanyonu.Son zamanlarda sosyal medyadaki paylaşımlarla adını duyuran kanyonun, 72 km'lik uzunluğu ile dünyanın en büyük ikinci kanyonu olduğu tahmin edilmektedir. Ana kanyon hattının dışında onlarca yan kanyon vardır hatta bunlardan biri gezdiğimiz Clandras Köprüsü'nün olduğu kanyona gider. Kanyonun üzerindeki cam terasa çıktıktan sonra sıra geldi programın doğa yürüyüşü bölümüne. Kanyon içine inen patikayı takip ederek yaklaşık 2,5 saat sürecek kanyon gezimize başlıyoruz. Kanyona iniş ve çıkış yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Kanyon tabanı dümdüzdür bu nedenle yürüyüş rahattır. Kanyon yürüyüşünden sonra Blaundus Antik Kenti'ne gideceğiz. İngiltere’deki Stonehenge benzeri eski idari bina kalıntıların bu kenti ziyaret sebebimiz. MÖ 3. yy.’a tarihlenen kentin Makedonlar tarafından kurulduğu tahmin edilmektedir. Üç tarafı derin vadilerle çevrili kentin tek giriş kapısı var ve girişin biraz ilerisinde stadyum yer alır.Güney Şelalesi, suyun bol olduğu zamanlarda uğradığımız şelale 20 metre yükseklikten akıyor. Gürül gürül akan bir şelale değil fakat yosun tutmuş kaya duvarlarından aktığı için farklı bir güzelliği var. Şelaleden sonra Pamukkale Hiarapolis gezimiz için Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz gezimizin sonunda Denizli’deki otelimizde konaklama 

3.gün: Laodikea Antik Kenti, Kaklık Mağrası, İnsuyu Mağarası, Salda Gölü 

Sabah otelimizde alacağımız Kahvaltımızın Ardından ilk durağı olan Hristiyanlığın ilk yedi kilisesinden birinin de içinde bulunduğu Laodikea Antik Kentine gidiyoruz ve  bu önemli kenti keşfe başlıyoruz. Suriye Caddesi, Tapınak, Severus Çeşmesi, Agora, Laodikeia Kilisesi gibi yapıları görüyoruz.Sonrasında Denizli Ankara karayolunda Denizli il merkezine 30 km. mesafede Honaz ilçesi Kaklık Kasabasındadır.mağaralar insanların ilk doğal barınaklarına oluştururlar.Bu nedenle uzun yıllardan beri araştırmacıların dikkatlerini üzerlerine çekmiş ve ayrıntılı araştırmalara konu olmuştur.Ancak bu özelliklerinin yanında mağaralar içlerinde sakladıkları gizli güzelliklerin keşif ve seyrinin insanlara verdiği mutluluk, mağaracılığın son yıllarda bir bilim dalı olarak karşımıza çıkarmaktadır.Bunun yanında bir spor dalı olarak da karşımıza çıkmaktadır.Kaklık Mağarası damlataşı, sarkıtları ve dikitleriyle süslü olup, Pamukkalede bulunan travertenlere benzer ,traverten basamaklarıyla eşine rastlanmaz güzellikte olup, Küçük Pamukkale veya Mağara Pamukkale olarak adlandırılmaktadır. Mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır. Berrak, renksiz ve kükürt kokulu olan bu su varlığı bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.Ayrıca mağaranın yakınında ziyaretçilerin istifadesine sunulmak üzere yapılan yüzme havuzu, küçük amfi tiyatro, seyir alanları, kafeterya ve kameriyeler mayıs 2002 tarihinden itibaren turizmin hizmetine sunulmuştur.Düden-kaynak, çöküntü obruğu konumlu aktif bir mağara olan "Kaklık Mağarası"nın çevresi; Mesozoik kireçtaşları, Eeosen marn, kil, kumtaşı ve konglomeraları, miyosen-pliyosen yaşlı kil, kum, Marn ve kalkerler ile kuveternere ait traverten ve alüvyonlardan meydana gelmiştir. Kalkık Mağrası Ziyaretimizin ardından birdiğer doğa harikası olan Burdur'a 13. km uzaklıkta yer alan İnsuyu Mağarası'na doğru yola çıkıyoruz. İnsuyu Mağrası Türkiye'nin Turizme açılan ilk mağarasıdır. Toplam 597 m uzunluğunda yatay bir mağaradır. İnsuyu Mağarası'nda karstik yapının zamanla erimesi ve aşınması sonucu, mağara içinde sarkıt ve dikitler meydana gelmiştir. Kalker tortulanmalarından türlü şekil ve yapıda meydana gelen sarkıt ve dikitlerin oluşum tarzları dikkate alındığında, mağaranın binlerce yıl önce oluştuğu tahmin edilmektedir. Mağara içinde girintili-çıkıntılı muhtelif istikametlere açılan dehlizlerde yer alan irili ufaklı 9 göl mevcuttur. Mağara içinde serin ve temiz bir hava akımı vardır. Bir kısım mağara sularının şeker ve mide hastalıklarına şifalı olduğuna inanılmaktadır. İnsuyu Mağara gezimizin ardından bir doğa harikası olan Türkiyenin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü ziyaretimizi Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından Denizlide Konaklayacağımız Otelimize Geçiyoruz Konaklama Otelimizde

4.Gün Kuladokya - Tarihi Kula Evleri - İstanbul

Sabah otelimizde alacağım sabah kahvaltımızın ardından ‘’Yanık Ülke’’ye doğru yola çıkıyoruz. Amasya’lı Anadolu tarihçisi Strabon ,Kula bölgesine Yanık Ülke, Kula Peri bacalarına ise Kuladokya demiştir. Kuladokya Peri bacaları 2012 yılında ‘Tabiat Anıtı’ olarak tescil edilerek sit alanı ilen edilip koruma altına alınmıştır. Ülkemizin tek, Avrupa’nın 58. Dünyanın ise 100. Jeoparkı ünvanlı bölgesidir. Kula ve çevresinde peri bacalarından karstik mağaralara, kanyonlardan volkan konilerine pek çok doğal miras bulunur. Üstün nitelikli jeolojik ve jeomorfolojik mirasın yanı sıra Kula, çok iyi korunmuş Osmanlı kent mimarisiyle zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir. İşte bizler de Kuladokya’dan hemen sonra ,çok iyi korunmuş olan Kula merkezde bulunan Osmanlı ve Rum evlerinin yüzyıllardır komşuluk yaptığı ,Arnavut kaldırımlı daracık sokaklarındaki iki katlı ahşap yapıların dantel gibi ahşap oymaları ,zengin oya süslemeli saçakları ,ahşap panjurlu pencereleriyle bizi geçmişte bir gezintiye götürecek olan sokaklarını geziyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli Misafirlerimizi Aldığımız Duraklarda Bırakıp Bir dahaki organizasyonumuzda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Dezenfekte Edilmiş Araçlar ile Gidiş & Dönüş Ulaşım
 • Her misafirimize 2 adet Maske, 2 çift eldiven, Dezenfektan 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Seçilmiş kategoriye göre Dezenfekte edilmiş, Sertifikalı Oteller , Dedeman Otel, Bolat Otel, Leman otelde 1 gece OK konaklama
 • 1618 Nolu Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, ören yeri  gibi tüm giriş ücretleri isteğe bağlı olup misafirlerimize aittir( giriş ücretleri dahil değildir müze kart alınması tavsiye edilir).
 • Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında kartlarını bulundurmaları tavsiye edilir.
 • İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğlen yemekleri, akşam yemekleri
 • Kişisel ve extra harcamalar
 • Program dışı geziler

COVİD- 19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

 • Gerçekleşecek olan her tur öncesinde kullanılacak olan araçlarımız dezenfekte edilecektir
 • Tüm misafirlerimize iki kişilik koltukta tek kişi oturma düzeni ile güvenli seyahat imkanı sağlanacaktır ( aile olarak seyahat edecek misafirlerimiz buna dahil değildir).
 • Program süresince kullanılacak olan oteller Covid- 19 kapsamında önlemlere uyan çoğunluğu zincir oteller grubuna bağlı oteller olacaktır ( Dedeman, Ramada, Leman vb.)
 • Araçlarımızın ön ve arka kapı bölümlerinde araca biniş ve inişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulunacaktır.
 • Tur esnasında kullanılacak olan restaurant ve alışveriş mekanları Covid- 19 kapsamında önlemlere uyan işletmeler olacaktır.
 • Tüm misafirlerimize maske, dezenfektan, eldiven dağıtılacaktır
 • Araç içerisinde görevli personel ve tüm misafirlerimizin maske kullanımı zorunludur
 • Tur başlangıcı itibari ile belirli aralıkla daha sık molalar verilecek olup araç havalandırması ve misafirlerimizin rahatlaması sağlanacaktır.
 • Rezervasyon esnasında Seyahat Uzmanımız ile birlikte HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama yapıldıktan sonra rezervasyonunuz onaylanacaktır.
 • Araç içerisinde daha sağlıklı seyahat sağlayabilmek adına sadece bardak su ikramı yapılacaktır.

 

Rezervasyon İptali , Değişiklik Ve Tur Programının Uygulanması

 

    Rezervasyon Detayları

 • Kod alım işleminizi takiben 0216 545 545 0  nolu  telefondan kupon kodlarınız ile rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
 • Rezervasyon için  sizlerden tura katılacak kişi veya kişilerin isim- soyisim leri, telefonları, TC, doğum tarihleri, biniş noktaları, fırsat kodları istenecektir. Hazır bulundurmanız gerekmektedir.
 • Bilgilerinizin alınmasını takiben ödemeleriniz tamamlandıktan sonra  rezervasyon işleminiz tamamlanacak olup mail olarak tarafınıza tur sözleşmeniz gönderilecektir.
 • Tur kalkışınızdan bir gün önce tarafınıza sms olarak  rehberinizin iletişim numarası ve kalkış noktaları ve saatleri  paylaşılacaktır.

 Önemli Not

 • Rezervasyonu yaptırılan kişi ve kişiler için verilen bilgilerin eksik veya hatalı olmasından tatilhayalin.com sorumlu tutulamaz.
 • Araçlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Tur hareket saatinden en az 10 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -21-  gün öncesinden Yurt   dışı turlar da ise 28 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır. Bayram, Resmi tatil , Festival dönemi ve Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır. İptal edilen rezervasyonların iadesi yedi(7) iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden  2 gün önce , günübirlik turlar da ise 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

 

TUR GENEL TANIMI

EGE’NİN SAKLI KALMIŞ HAZİNELERİ
Gezilecek Yerler:

Laodikea Antik Kenti, Kaklık Mağrası, İnsuyu Mağarası, Salda Gölü , Şelaleler, Antik Kentler, Peri Bacaları, Kanyonlar ve Göller

Geceleme: 2 Gece 3 Gün
Konaklama: ODA KAHVALTI
649.90 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp