EGE’ nin SAKLI KOYLARI YÜZME TURU 3 GECE 4 GÜN

SIĞACIK & ÇEŞME & ALAÇATI & ILDIR & MORDOĞAN & FOÇA & AYVALIK YÜZME TURU

Arkadaşlarınızla Paylaşın

EGE’ nin SAKLI KOYLARI YÜZME TURU 3 GECE 4 GÜN

SIĞACIK & ÇEŞME & ALAÇATI & ILDIR & MORDOĞAN & FOÇA & AYVALIK YÜZME TURU

Sığacık, Çeşme, Alaçatı, Ilıca, Ildır, Urla, Barbaros Köyü, Balıkova, Karaburun, Mordoğan, Foça, Ayvalık, Cunda 

TURLARIMIZ COVİD-19 KAPSAMINDA DEZENFEKTE EDİLMİŞ OTEL ve ARAÇLAR ile YAPILMAKTADIR

30,31 Temmuz Hareket Kurban Bayramı Özel 2 kişilik Koltukta Tek Kişi Seyahat İmkânı

1. Gün | İstanbul, İzmir

21:00 -  İncirli Doğtaş Mobilya Önü

21:30 -  Mecidiyeköy Mado Önü

22:00 -  Kadıköy Flex Tatil Ofis Önü ( Uzunçayır Yeni Salı Pazarı Karşısı )

22:15 -  Kartal Köprüsü Altı 

22:30 -  Çayırova McDonald 

 

Kalkış noktalarımızdan hareket ile Bursa Balıkesir Karayolu üzerinden Ege Turlarımızın en keyiflilerinden biri olan Ege’nin Saklı Koyları Yüzme Turu yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün | Sığacık, Çeşme, Alaçatı, Ilıca, Ildır, İzmir

Rehberimizin anlatımı eşliğinde Bursa Balıkesir İzmir karayolunu takip ederek  Sığacık’a yolculuk 16. yy.’ dan kalma kale surları içinde kurulu, sahil kasabası Sığacık’ın adı günün birinde Ege’nin azgın sularına kapılan denizcilerin, gecenin koyu karanlığında bir ışık görüp ulaştıkları limana Sığacık, sığınacak yer demelerinden gelir. Sığacık’ta ilk dikkatimizi çeken girişte bulunan bakkalın bahçesinde yıllara tanıklık etmiş, asırlık ağaç oluyor. Köy kahvaltısı alacağımız restorana geçiyoruz. Kahvaltı sonrasında alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Çeşme & Alaçatı’ya hareket. Şifalı sıcak suları, olağanüstü kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesi olana Çeşme’ye varıyoruz. Panoramik Çeşme turumuz sonrası Alaçatı’ ya varıyoruz. Sakız ağaçları Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ile ünlü Alaçatı'yı geziyoruz.. Alaçatı'da sakız reçeli, sakız rakısı, sakızlı dondurma tadabilirsiniz veya sakızlı ürünler satın alabilirsiniz. Alaçatı turumuz sonrasında serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Ilıca’ya hareket. Ilıca’ya varıyor ve yüzme için serbest zaman veriyoruz. Yüzme için verilmiş olan serbest zaman sonrası Ildır’ a hareket. Kızıl kent olarak bilinen şirin balıkçı köyü Ildır, Antik dönemde Erythrai adıyla anılan köyün ismi, kırmızı anlamına gelen 'erythrostan' türemiş. Bu kelime köyün etrafını saran kırmızı renkli topraktan geldiği düşünülmektedir. En güzel enginarın burada yetiştiği bilinmektedir. Ildır gezimiz sonrasında serbest zaman rehberimizin belirleyeceği saate otelimize hareket ve konaklama.

3. Gün | Urla,  Barbaros Köyü,  Balıkova, Karaburun, İncirli Köy Plajı, Mordoğan

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Nobel ödüllü Şair Yorgo Seferis’in ve sanatçı Tanju Okan’ın da vazgeçemediği ve iz bıraktığı topraklara Urla’ya hareket. Urla’nın kendi kadar güzel olan köylerini keşfedeceğiz. İlk olarak gözlerden uzak sakinliği ile bilinen Kalbim Ege’de kaldı dizisininde çekildiği Barbaros Köyü’nü göreceğiz. Sonrasında tarihi M.Ö 5.000’lere dayanan şirin balıkçı kasabası Balıkova ’ya hareket ediyoruz. Varış sonrası sakin ve eşsiz koylarında yüzme molası için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler bölgeye has un kurabiyeleri ile keyifli bir çay molası verebilirler. Gezimiz sonrası Ege’nin saklı cennetlerinden Karaburun’a hareket. Mitolojiden tanıdığımız, bir su birikintisinde yansımasını gördükten sonra kendisine aşık olan Narcissos‘un, yemeden içmeden kesilip olduğu yerde eriyip nergis çiçeğine dönüştüğü yer de Karaburun’da. Günümüzde kendini aşırı sevmek olarak ifade edilen narsizm de bu kelimeden türemiş. Rehberimizden bölge ile ilgili anlatımları dinledikten sonra mavi bayraklı İncirli köy Plajına hareket. Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan İncirli köy plajında yüzme molası veriyoruz. Gezimiz sonrası, bozulmamış doğası, tarihi kalıntıları, tertemiz denizi ve yüksek oksijen oranıyla keyifli ege kasabası Mordoğan’a hareket. İzmir'in Karaburun ilçesinde yer alan en özel kasabalarından olan Mordoğan,70 çeşit mor çiçeği ile ün yapmış bir tatil beldemizdir. M.Ö. 4000 yıllarına dayanan tarihinde, ilk yerleşimi Hititler gerçekleştirmiştir. Hititlerden sonra sırasıyla Aiol'lar, Folisyem'ler, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar hükmetmiştir. Burada göreceğimiz yerler arasında,14 yy’dan kalma Ayşe Kadın Camii, Narkisos Dilek Pınarı bulunmaktadır. Gezimiz sonrası akşam yemeği için Balıkçı Kasabamızda serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği sonrası İzmir’e hareket. Konaklama İzmir’deki otelimizde.

4.Gün  | Foça, Ayvalık, Cunda Adası, İstanbul 

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Foça’ya hareket. Heredot’un ünlü sözü: Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel ikliminde kurdular. Evet, bu güzellikler diyarı şirin Ege kasabasını keşfe çıkıyoruz. Küçük balıkçı kayıkları, Arnavut taş kaldırımı sokaklar, tarihi Rum Evleri, bu güzellikler arasında Foça sokakları turumuzu tamamladıktan sonra yüzme ve öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte Rumların ‘’Kokuluada’’ Moshinos adını verdikleri Cunda’ya hareket.  Panoramik Ayvalık gezimiz sonrası Cunda’ya varışımızı takiben Âşıklar Tepesi ve Taksiyaris Kilisesi gezilecek noktalar arasındadır. Gezimiz sonrasında günün yorgunluğunu muhteşem manzarası ve kordon boyu keyif dolu anlar yaşayabileceğimiz Taş kahve’ de serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz meşhur papalina veya birçok farklı balık çeşidi, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı yemekleri ile Ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Farklı bir alternatif ise tatlı bir esintisi olan kordon boyunda közde Türk kahvesi içerek dinlenebilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul’a dönüş yoluna geçiyoruz. Balıkesir – Bursa karayolunu takip ederek İstanbul’a varış. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

 • Dezenfekte Sertifikalı Araçlar ile Gidiş & Dönüş Ulaşım
 • Her misafirimize 2 adet Maske, 2 çift eldiven, Dezenfektan 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • İzmir Hekimoğlu, Vesta, Susuzlu vb. Otelde 2 Gece OK. Konaklama
 • 1618 Nolu Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Müze, ören yeri, konak, kale, Antik Kent, laj Ücretleri ve milli parkı gibi tüm giriş ücretleri isteğe bağlı olup misafirlerimize aittir( giriş ücretleri dâhil değildir müze kart alınması tavsiye edilir).
 • Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında kartlarını bulundurmaları tavsiye edilir.
 • İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğlen yemekleri, akşam yemekleri
 • Kişisel ve extra harcamalar
 • Program dışı geziler

 

COVİD- 19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

 • Gerçekleşecek olan her tur öncesinde kullanılacak olan araçlarımız dezenfekte edilecektir
 • Tüm misafirlerimize iki kişilik koltukta tek kişi oturma düzeni ile güvenli seyahat imkânı sağlanacaktır ( aile olarak seyahat edecek misafirlerimiz buna dâhil değildir).
 • Program süresince kullanılacak olan oteller Covid- 19 kapsamında önlemlere uyan çoğunluğu zincir oteller grubuna bağlı oteller olacaktır ( Hilton, Dedeman, Ramada, Leman vb.)
 • Araçlarımızın ön ve arka kapı bölümlerinde araca biniş ve inişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulunacaktır.
 • Tur esnasında kullanılacak olan restoran ve alışveriş mekânları Covid- 19 kapsamında önlemlere uyan işletmeler olacaktır.
 • Tüm misafirlerimize maske, dezenfektan, eldiven dağıtılacaktır
 • Araç içerisinde görevli personel ve tüm misafirlerimizin maske kullanımı zorunludur
 • Tur başlangıcı itibari ile belirli aralıkla daha sık molalar verilecek olup araç havalandırması ve misafirlerimizin rahatlaması sağlanacaktır.
 • Rezervasyon esnasında Seyahat Uzmanımız ile birlikte HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama yapıldıktan sonra rezervasyonunuz onaylanacaktır.
 • Araç içerisinde daha sağlıklı seyahat sağlayabilmek adına sadece bardak su ikramı yapılacaktır.

 

Rezervasyon İptali , Değişiklik Ve Tur Programının Uygulanması

 

    Rezervasyon Detayları

 1. Kod alım işleminizi takiben 0216 545 545 0 nolu telefondan kupon kodlarınız ile rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
 2. Rezervasyon için sizlerden tura katılacak kişi veya kişilerin isim-soy isimleri, telefonları, TC, doğum tarihleri, biniş noktaları, fırsat kodları istenecektir. Hazır bulundurmanız gerekmektedir.
 3. Bilgilerinizin alınmasını takiben ödemeleriniz tamamlandıktan sonra rezervasyon işleminiz tamamlanacak olup mail olarak tarafınıza tur sözleşmeniz gönderilecektir.
 4. Tur kalkışınızdan bir gün önce tarafınıza sms olarak rehberinizin iletişim numarası ve kalkış noktaları ve saatleri paylaşılacaktır.

 

Önemli Not

 • Rezervasyonu yaptırılan kişi ve kişiler için verilen bilgilerin eksik veya hatalı olmasından Flextatil sorumlu tutulamaz.
 • Araçlarımızda kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Tur hareket saatinden en az 10 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -21-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 28 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır. Bayram, Resmi tatil, Festival dönemi ve Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır. İptal edilen rezervasyonların iadesi yedi(7) iş günü içerisinde yapılmaktadır.

Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergâhta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden 2 gün önce, günübirlik turlar da ise 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergâhında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

 

 

 

 

 

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişi

0-6 yaş

0-6 yaş koltuk alırsa

7-12 yaş

30,31 Temmuz Hareket

549,90 TL

699,90 TL

0,00 TL 

349,90 TL

449,90 TL

 

TUR GENEL TANIMI

SIĞACIK & ÇEŞME & ALAÇATI & ILDIR & MORDOĞAN & FOÇA & AYVALIK YÜZME TURU
Gezilecek Yerler:

Sığacık, Çeşme, Alaçatı, Ilıca, Ildır, Urla, Barbaros Köyü, Balıkova, Karaburun, Mordoğan, Foça, Ayvalık, Cunda

Geceleme: 2 Gece 3 Gün
Konaklama: ODA KAHVALTI
549.90 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp