ÜRDÜN,AMMAN,AKABE TURU 4 GECE 5 GÜN VİZESİZ

ÜRDÜN TURU 4 GECE 5 GÜN VİZESİZ

Arkadaşlarınızla Paylaşın


1.Gün:  İSTANBUL – AMMAN 

22 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 22:15’te İstanbul havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşuyoruz.  Bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz. Türk Hava Yolları TK 814 tarifeli seferi ile 01:45'te Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Yerel saat ile saat 03:35’te Amman’a varıyoruz. Alandan otelimize transfer oluyor ve otelde kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrası Amman şehir turumuzu yapıyoruz.  Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az  19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu ,  Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Opsiyonel olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuza katılabilirsiniz. Turumuzun ardından  otele transfer  ve konaklama otelimizde.
Jerash Turu:  60 $ (Kişi başı)

2.Gün:  AMMAN – ÖLÜ DENİZ- MABADA- NEBO DAĞI 

Kahvaltının ardından, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli  Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Son durağımız ise  Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba’yı keşfetmek olacak.  Tur bitimi otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan  folklor şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.
Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz ( Yüzme & Yemek dahil ) Turu:  105 $ (Kişi başı)
Akşam Etkinliği: Folklor gösterisi (Akşam yemeği dahil): 45 $ (Kişi başı)

3.Gün:  AMMAN – AKABE 

Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli  Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,  mercan kayalıklarını ve bir çok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi  turumuz dahilinde alacağız. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan  Rakkase dans şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.
Akşam Etkinliği: Rakkase Dans Şovu ( Akşam yemeği dahil ) : 55 $ (Kişi başı)
Glas Boat (Cam Tekne) Turu (Öğle yemekli: 55 $ (Kişi başı)

4.Gün:  AKABE 

Kahvaltının ardından serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz.  Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Monastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası dinlenmek için otelimize hareket edeceğiz.  Konaklama otelinizde.
Tüm gün Petra & Wadi Rum turu (öğle ve akşam yemekli): 250$ (Kişi başı)

5.Gün:  AKABE-İSTANBUL 

Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer olacağız. Türk havayollarının TK 819 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:05’de Istanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 07:40’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle.. 

OTELLER

Amman: 4* Sulaf Luxury  Hotel  vb.
www.sulafhotel.com

Akabe: 4* Lacosta Aqaba Hotel vb.
http://lacosta-hotel.com/en/

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Amman/ Akabe - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
:: Havalimanı ve otel vergileri
:: Varış günü otelde veya yerel restoranda sabah kahvaltısı
:: Amman ve Akabe’de 4* otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar
:: Amman ve Akabe şehir turları
:: Amman şehir turu
:: Türkçe rehberlik hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

:: Yurtdışı çıkış fonu (50 TL)
:: Ekstra (Opsiyonel) Turlar  ve paketler
:: Yemeklerde alınacak içecekler
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Kişisel harcamalar
:: Bahşişler


TUR DETAYLARI :

Sağlık:  Ürdün’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında ve otellerde yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.
Vize Bilgileri:  Ürdün Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Uçuş Süreleri:  İstanbul - Amman ve Akabe - İstanbul arası yaklaşık 2 saat 30 dakikadır.

Para Birimi:  Ürdün’ün para birimi Ürdün Dinarı’dır.

Saat Dilimi:  Ürdün Türkiye’den 1 saat geridedir. GMT +2

Telefon Kullanımı:   Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar:  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar , rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşam- ları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şap- ka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü:  Ürdün mutfağı Arap mutfağına dolayısıyla bizim lezzetlerimize yakındır.

Elektrik:  Elektrik 220 volttur ve ülkede prizler genellikle C ve F tipidir. Örnekle- rini http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm adreslerinden görebilirsiniz.

Alışveriş:  Ürdün’de bir Ortadoğu ülkesinde ne ararsanız bulabilirsiniz. Çarşılar ve pazarlar bu ülkede de el yapımı eşyalardan mücevhere geniş bir skala sunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’de üretilen kremler çok meşhurdur

 

EKSTRA T UR PAKETİ (Opsiyonel)

Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz Turu $   105,00

Tüm gün Petra & Wadi Rum turu $   250,00

Tur Öncesi Toplu Alımda $ 355,00 yerine 320 $
 
Önemli Not:Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir.Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır.Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.TUR GENEL TANIMI

ÜRDÜN TURU 4 GECE 5 GÜN VİZESİZ
Gezilecek Yerler:

AMMAN ,ÖLÜ DENİZ, MABADA, NEBO DAĞI, AKABE

Geceleme: 5 GÜN 4 GECE
Konaklama: ODA KAHVALTI
605.00 $'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp