Kazanlık Gül Festivali Turu 2 Gece 3 Gün

Kazanlık Gül Festivali Turu 2 Gece 3 Gün

Arkadaşlarınızla Paylaşın

  Kazanlık Gül Festivali Turu 2 Gece 3 Gün

 

KAZANLIK GÜL FESTİVALİ

Kazanlık Gül Festivali Bulgaristan’ın Kazanlık kenti yakınlarındaki dünyaca meşhur Gül Vadisi’nde 1903 yılından beri düzenlenen geleneksel bir festivaldir. Kazanlık ve çevresindeki köylerde Mayıs-Haziran aylarında kutlanan festivalin; konserler, atölye çalışmaları, sergiler, geçit töreni ve gül kraliçesinin taç giyme törenini kapsayan final bölümü Haziran ayının ilk haftasında gerçekleşiyor. Festival coşkusunu yaşarken, bölgenin yerel lezzetlerinin tadına bakma fırsatı bulacak, aynı zamanda hem bölgenin yöresel hem de bölgenin gül kullanılarak üretilen ürünlerini  uygun fiyatlara alma imkanına sahip olacaksınız. Tatilhayalin.com düzenlediği Kazanlık Gül Festivali turunda Plovdiv (Filibe), Varna, Burgas ve Nessebar gibi kentleri de keşfetme şansı bulacaksınız.


1.GÜN = 
İstanbul-Plovdiv
 

23:00 = Kadıköy Tepe Natulis Avm Yanı İspak
23:30 = Mecidiyeköy Polat holding Migros önünden
24:00 = İncirli Ömür Plaza Önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Plovdiv(Filibe)'e doğru hareket ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde.


2.GÜN:Plovdiv (Sofya) 
 

Erken saatlerde Plovdiv'e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Sofya turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bulgaristan'ın başkenti Sofya'yı ziyaret edeceğiz. Sofya'ya varışımızla birlikte Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de dışarıdan göreceğiz. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın bitiminde Plovdiv'e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3.GÜN:Plovdiv-Kazanlık-Varna 

 

Sabah erken saatte uyandırma ve kahvaltının ardından Kazanlık kentine doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından festivalde düzenlenecek etkinliklerin tadını çıkarmaya başlıyoruz. Konserler, folklör gösterileri, güzellik yarışması ve festival korteji ile eğlenirken, yerel lezzetlerin tadına bakıp, yöresel ürünlerden satınalma şansına sahip olacağız. Rehberimizin bildireceği saatte buluşma ve Bulgaristan'ın en turistik şehri Varna'ya hareket. Varış saatimize bağlı olarak gerçekleşecek şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


4.GÜN:Varna-Nessebar-Burgaz-İstanbul

 

 Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından İstanbul'a dönüş için yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız olan, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Burgaz’da yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Geç saatlerde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 


Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Bulgaristan vize ücreti(110 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen veya yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almasına gerek yoktur.)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • *Otobüste koltuk numarası ve yer garantisi verilmemektedir.
 • *Turlarımızın transferleri katılımcı sayısına bağlı olarak otobüs(Mercedes Travego, Mercedes Tourismo, Temsa Safir, Temsa Maraton vb), veya midibüs (Mercedes Sprinter, Mercedes Vito, Volkswagen Crafter, Volkswagen Volt, Volkswagen Transporter, Isuzu Roybus, Temsa Prestij vb) ile gerçekleştirilecektir.
 • Bazı tarihlerde katılımcı sayısına bağlı olarak turlarımız diğer acentelerle paylaşımlı olarak gerçekleştirilebilir.

TUR GENEL TANIMI

Kazanlık Gül Festivali Turu 2 Gece 3 Gün
Gezilecek Yerler:

PLOVDİV,SOFYA,KAZANLIK,VARNA,NESEBAR.

Geceleme: 2 Gece 3 Gün
Konaklama: ODA KAHVALTI
119.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp