OSMANLI’NIN İZLERİNDE YUNANİSTAN TURU

OSMANLI’NIN İZLERİNDE YUNANİSTAN TURU

Arkadaşlarınızla Paylaşın

  OSMANLI’NIN İZLERİNDE YUNANİSTAN TURU

 

 

1.Gün: İstanbul - Kavala-Yanya

21:00: Kadıköy tepe natulıs avm yanı is park

21:30: Mecidiyeköy Polat Holding önü

22:00: İncirli Ömür Plaza Önü

 

Siz Konuklarımızı Buluşmamızın  ardından Otobüsümüz ile  olan Yunanistan Yolculuğumuz Başlıyor . Hareketimiz ardından Tekirdağ’da vereceğimiz Molanın ArdındanTürk(İpsala)ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerini takiben yol güzergahı üzerinde bulunan Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe şehirlerini panoramik olarak geçişimizin ardından Kavala’ya varıyoruz.Kavala’da göreceğimiz yerler arasında ilk olarak  gönümüze kadar gelmiş olan Su Kemerleri bizi karşılıyor. Daha sonra Kavalalı Mehmet Ali Paşa döneminde cami olarak yaptırılmış fakat şu an Kilise’ye çevrilmiş olan Agios Nikolous’u görüyoruz .Ardından Kavala Kalesi, İmaret, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi ve heykeli ,Kavala Limanı göreceğimiz yerler arasında.Serbest zamanın ardından Gezimizin bir sonraki durağı olan Yanya şehrine doğru yola çıkıyoruz

 

2. Gün :Kavala - Yanya 

Yanya şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde sayısız tünellerden geçip  Yanya’ya varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Epirus bölgesinin en büyük şehri ünvanına sahip olması yanısıra  bir dönem Yunanistan’ın en büyük şehri olan Yanya  , 500. yıl Osmanlı egemenliği altında kalmasından kaynaklı Osmanlı Dönemi eserleri ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda  Tepedelenli Ali Paşa’nın şehri olarak da bilinmektedir.  Tarih kitaplarında Yanya Valisi (Yanya Aslanı) olarakta bilinen Ali Paşa’nın adına yaptırılan Aslanpaşa Camii , Fethiye Camii , Ali Paşa’nın Türbesi , Bizans Müzesi , Osmanlı Kale İçi başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman . Serbest zamanın ardından. Konaklama Yanya’da bulunan otelimizde. 

 

3.Gün: Yanya - Parga - Preveze - Yanya

 

Otelimizde alacağımız  sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ile extra olarak Parga - Preveze turunu gerçekleştiriyoruz(50€).’’Muhteşem Yüzyıl’’ dizisine konu edilmiş olan Parga aynı zamanda Osmanlı tarihinde önemli bir yere sahip olan Pargalı İbrahim Paşa’nın memleketidir. Şehre varışımızla göreceğimiz yerler arasında Türk pazarı sokağı, Venedik Kalesi, ardından geleneksel Parga evleri arasında dar sokaklarından geçip, çarşı içinden panoramik yürüyüş yapıp Parga meydanına varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte  Preveze Şehri’ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde panoramik olarak göreceğimiz sayısız doğa güzelliklerinin ardında Preveze Şehrine varıyoruz. Osmanlı Tarihinde adını sıkça duyduğumuz Preveze : 1538 yılında Kaptan- ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki Osmanlı Deniz Birlikleri ile Andrea Doria Komutasındaki Haçlı Ordusu İle savaştığı ve Osmanlı İmparatorluğunun kesin zaferi ile sonuçlanan en büyük deniz savaşı olarak hafızalara kazınmıştır. Küçük dar sokakları ve ünlü tavernaları , yat limanı ile öne çıkan Preveze şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sonrası misafirlerimizin turistik ve tarihi bir kasaba görünümünde ve tipik Yunan mimarisi ile donatılmış Preveze rıhtımındaki balıkçı tekneleri ve deniz manzarası eşliğinde taze balık ve uzo sunan tavernalarda   günün yorgunluğunu atarak akşamın keyfini çıkarabilirler. Parga ve Preve’ze  turlarımızdan sonra Yanya’da bulunan otelimize geçiş yapıyoruz.Konaklama Yanya.


4.Gün: Yanya - Korfu - Yanya


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ile extra olarak Korfu Adası turunu gerçekleştiriyoruz(50€). Bu turda gemi ile İyon denizinin ikinci büyük adası olan Korfu adasına geçiyoruz.  Tarihi Fransız ve Venedik mimarisinden oluşan bu şirin kasabada, Saint Spridon, Patron Saint Kiliselerini, Theotaki meydanını ve burada bulunan Venedik Kalesi’ni, görüyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda tarihi sokaklarda bulunan seçkin mağazalardan el yapımı hediyelik eşya alabilir veya ünlü Liston meydanındaki kafelerde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ardından gemi ile anakaraya dönüş.Konaklama Yanya.


5.Gün: Yanya - Meteora- Kalambaka - Selanik


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile
extra olarak Meteora turunu gerçekleştiriyoruz(30€) .Yunanistan’ın Kapadokya'sı olarak bilinen yerden gökyüzünü delercesine fışkırmış yükseklikleri 400-500 m yi bulan devasa kaya blokları üzeride kurulmuş Manastırları ziyaret ediyoruz.Adını da Antik Yunancada ‘’ havada asılı ‘’ anlamına gelen ‘’Meteoros’’ sözcüğünden alıyor. Jeologlara göre bu büyüleyici kaya blokları 60 milyon yıl önce oluşmuştur.İnzivaya çekilen keşişlerin bu kayaları üzerine 10. Yüzyılın sonu ile 14. Yüzyıl arasında inşa ettiği bir dizi manastır, bugün Yunanistan’ın en çok ziyaret edilen yerleri arasında.Bu muhteşem turumuzun ardından Meteora’dan ayrılıp  Selanik şehrine doğru hareket ediyoruz.Selanik’te Panoramik Şehir Turumuzun Ardından  Otelimize Yerleşiyoruz.

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Taverna turuna katılabilirler(40€).

 

6. Gün : Selanik - İskeçe - Gümülcine - Dedeağaç - İstanbul


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın  ardından
  Selanik  şehir gezimiz başlıyor. İlk olarak Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitrios Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii, Venizelos - P.Konstantin heykelleri,  Aristoteles  meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Gezimizin tamamlanması ile Selanik’ten ayrılıp Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz . Gümrük geçişi ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz .Siz değerli misafirlerimizi aldığımız duraklarda bırakıp bir dahaki organizasyonumuzda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz

 


Tur Üçretine Dahil Olan Hizmetler

-Lüx Otobüsleri ile Ulaşım.

-Otobüs içerisindeki ikramlar

-Üç veya Dört Yıldız otellerde oda kahvaltı konaklama

-Rehberlik hizmetleri

-Mesleki sorumluluk sigortası ( 65 yaş üzeri misafirler 10 € fark öderler)

Tur Ücretine  Dahil olmayan Hizmetler

Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri

- Extra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar.

- Yurt dışı çıkış vergisi  50 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir).

- Schengen vize ve hizmet bedeli 140 Euro 

 

TUR GENEL TANIMI

OSMANLI’NIN İZLERİNDE YUNANİSTAN TURU
Gezilecek Yerler:

Kavala, Yanya, Parga , Preveze, Korfu, Meteora, Kalambaka, Selanik

Geceleme: 4 GECE 5 GÜN
Konaklama: ODA KAHVALTI
270.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp