KAPADOKYA TURU GÜZEL ATLAR ÜLKESİNE BÜĞÜLÜ YOLCULUK

IHLARA VADİSİ - YERALTI ŞEHRİ - UÇHİSAR - PAŞABAĞLARI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

KAPADOKYA TURU 2 GECE 3 GÜN

IHLARA VADİSİ - YERALTI ŞEHRİ - UÇHİSAR - PAŞABAĞLARI

GÜZEL ATLAR ÜLKESİNE BÜĞÜLÜ YOLCULUK1.GÜN : İstanbul - Nevşehir 


Değerli misafirlerimiz,  
22:00 = Beylikdüzü Migros Önü 

22:30 = İncirli Ömür Plaza Karşısı Dağa taş mobilya önü

23:00 = Mecidiyeköy Simit sarayı Önü

23:30 = Kadıköy Salı Pazarı Önü

 

2. GÜN: IHLARA VADİSİ - YERALTI ŞEHRİ - UÇHİSAR - PAŞABAĞLARI

 

Katılacak misafirlerimizle yolculuğumuza başlıyoruz. otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Melendez Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi’nde Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Güzel bir yürüyüşün ardından Narlıgöl Krater Gölü’ne hareket edeceğiz. Göl kenarında vereceğimiz molanın sonrasında düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabilmesi amacıyla yapılmış olan yeraltı şehri gezimizi gerçekleştiriyoruz. (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri’nden bir tanesi gezilmektedir.) Güvercinlik Vadisini gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni (Panoramik) seyretme ve fotoğraflama imkanı bulacağız. Otantik bir noktada öğle yemeğimizi aldıktan sonra çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp, Çanak Çömlek Atölyesinde Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında Çok başlı peri bacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peri bacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peri bacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

 

Sabah Kahvaltısı: Belirleyeceğimiz Bir tesiste Extra olarak alınacaktır 

Öğle Yemeği: Restaurantta Set Menü Extra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

 

3. GÜN: HACI BEKTAŞ VELİ DERGAHI - ÇAVUŞİN

 
Otelimiz de alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Çavuşin köyüne giderek eski yerleşim alanlarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıyoruz. Ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergah Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) geziyoruz. Hacıbektaş’tan Avanos’a geri döndüğümüzde bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarından örnekler görüyoruz.Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle Kapadokya turlarının olmazsa olmazlarından yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz. (Extra )

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Restaurantta Açık Büfe Extra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

 

4. GÜN: GÖREME - MUSTAFA PAŞA - ÜRGÜP - TUZ GÖLÜ

 

Değerli Misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Asmalı Konak (Panoramik) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa’ya gidiyoruz. Mustafa Paşa’nın mistik sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüşün sonrasında Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı buluyoruz. Ardından Şapkalı Peri bacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peri bacalarını görüyoruz. Ardından eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme gezimiz sonrasında öğle yemeğini aldıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Ankara - Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde sizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Tatilhayalin.com organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Restaurantta Açık Büfe Extra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yoldaki Dinlenme Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Toplam Tur Mesafesi: 1850 Km

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Otobüs İçi İkramlar

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Ek Hizmet Bedelleri

 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 
*  Tüm Öğlen Yemekleri ve İlk sabah kahvaltısı     

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar  

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar     

*  Müze Giriş Ücretleri 

 

TUR GENEL TANIMI

GÜZEL ATLAR ÜLKESİNE BÜĞÜLÜ YOLCULUK
Gezilecek Yerler:

IHLARA VADİSİ - YERALTI ŞEHRİ - UÇHİSAR - PAŞABAĞLARI

Geceleme: 2 Gece 3 Gün
Konaklama: YARIM PANSİYON
549.90 TL'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp