Transilvanya & Bükreş Turu & Bulgaristan Turu

Transilvanya & Bükreş Turu& Bulgaristan Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın

 

Romanya Transilvanya Turu

 

 

 1.Gün: İstanbul – Bükreş

21:00: Kadıköy Tepe Natulıs Avm Yanı İs Park

21:30: Mecidiyeköy Migros Önü (eski ali Samiyen karşısı), 

22:30 Bakırköy Ömür Plaza’dan

Siz Değerli Misafirlerimizi karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Çorlu Edirne Karayolu üzerinden  Hamzabeyli Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Romanya’ya Giriş Yapacağımız Rusçuk/ Giurgiu Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz, Pasaport & Gümrük İşlemlerinin Ardından  Romanya geçiyoruz.

 

 2.GÜN: Bükreş


Bulgaristan geçilerek yaklaşık  10 saatlik yolculuğumuzdan sonra Sabah saatlerinde sınır kapılarındaki işlemlerimizin ardından yol üzerinde bulunan tesisimizde kahvaltı molası veriyoruz ve kahvaltının ardından Doğunun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Doğu'nun Paris'i Bükreş’de  İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro. Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” ,ATATÜRK heykeli , Garnizon binası , panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın her bir bölgesinden getirilmiş köy evlerinin sergilendiği Köy Müzesi turumuza katılabilirler (10€).Otelimize yerleşme sonrası Serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği extra Balkan Gecesi turuna katılabilirler.

 

3.Gün: Bükreş -Transilvanya & Şatolar

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır.Tur programımızın ardından Bükreş’e geçiş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Bükreş –Varna

 
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden  hareket ediyoruz. Panaromik Rusçuk gezimizin sonrası İki saatlik yolculuk sonrası Varna’ya varış ve panaromik şehir turu; Roma Hamamı ve Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir içinde serbest zaman sonrası  Konaklama Varna daki Otelimizde Not: Dileyen Misafirlerimiz Yapılacak olan Bulgar Gecesine Katıla bilirler. 30 Eur

 

 

5.Gün: Varna - Nesebar - İstanbul

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Nessebar’a Doğru yolculuğumuz Başlıyor. 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasaba Nesebar'a varıyoruz ve panaromik olarak Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi(İ.S.6 y.y) ve Pantokrator Kiliselerini(13-14.y.y) gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Nessebar gezimiz sonra sı  İstanbul a doğru yola çıkıyoruz. Gümrük geçişlerimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda geri bırakıp birdahaki  tatilhayalin.com  organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Tur Ücretine Dahil olan Hizmetler

-Lüx Otobüsleri ile Ulaşım.

-Otobüs içerisindeki ikramlar

-Üç veya Dört Yıldız otellerde oda kahvaltı konaklama

-Rehberlik hizmetleri

-Mesleki sorumluluk sigortası ( 65 yaş üzeri misafirler 10 € fark öderler)


Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

-Transilvanya Şatolar turu 40 Euro.

- Bulgar Gecesi Taverna 30 Euro.

- Tüm Öğlen ve Akşam Yemekleri.

- Extra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar.

- Yurt dışı çıkış vergisi  50 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir).

- Schengen vize ve hizmet bedeli 120 Euro dur

TUR GENEL TANIMI

Transilvanya & Bükreş Turu& Bulgaristan Turu
Gezilecek Yerler:

Drakula Şatosu peleş sarayı, Bran, Sınai, Braşov, Rusçuk, Varna, Nessebar

Geceleme: 3 GECE 4 GÜN
Konaklama: ODA KAVALTI
145.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp