BULGARİSTAN ÇARLAR ŞEHRİNE BÜYÜLÜ YOLCULUK 4 GECE 5 GÜN

PLOVDİV,SOFYA,VELİKO TIRNOVA,VARNA,NESEBAR.

Arkadaşlarınızla Paylaşın


BULGARİSTAN ÇARLAR ŞEHRİNE BÜYÜLÜ YOLCULUK

PLOVDİV,SOFYA,VELİKO TIRNOVA,VARNA,NESEBAR.00:00 = Kadıköy Tepe Natulıs Avm Yanı İspark

00:20=  Mecideyeköy polat holding önü

01:00=. İncirli Ömür Plaza önü

  

1.GÜN= İSTANBUL - PLOVDİV
 

 Siz Değerli Misafirlerimizi ile belirlediğimiz noktalardan  Buluşmamızın ardından Yolculuğumuz Çorlu - Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskova - Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek.Turumuzun ilk durağı olan  Plovdiv’e varıyoruz. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde altı saattir sürmektedir.

 

2:GÜN =PLOVDİV- SOFYA
 

Plovdiv’e varışımızın ardından Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyete ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro - bir sonraki görülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler - Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zamanın ardından Bulgaristanın Başkenti olan Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sofya`ya  varışımız  sonrası  panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise` si, Aya Sofya Kilise` si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman akşam konaklama otelimizde.

 

 3.GÜN= SOFYA-GABROVA-ETAR-ŞİPKA- VELİKO TIRNOVO 
 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gezimizin bir sonraki durağı olan Gabrova’ya doğru yola çıkıyoruz.Gabrovo kasabası, Bulgaristan’ın kuzeyinde Yantra Nehri boyunca yer alıyor. Sofya’ya 220 km uzaklıkta konumlanan kasaba önemli yollar üzerinde kaldığı için kasaba gün içinde oldukça kalabalık oluyor. Daha Orta Çağ döneminde esnaflar ve sanatkarlar bu bölgede yoğunlaşmaya başlamış. Kısım kısım ahşap, metal, yün ve deri işçiliği ile uğraşmış. Bu uğraşlar nesilden nesile aktarılarak yakın zamana kadar devam etmiştir. Sanayileşmenin etkileri burada da görülmüş ve küçük dükkanları yerini fabrikalara bırakmış. Ülke içerisinde konumu gereğince oldukça önemli bir sanayi merkezi haline gelmiştir Gabrovo. Tekstil endüstrisi, mobilya imalatı, plastik üretimi, gıda, şarap ve tütün endüstrileri büyük önem taşıyor.Turumuzda dikkat çeken ve başka bir diğer mekanımız harika kültürel ve tarihi doğa yerleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Dryanovo manastırıdır. Bu manastır 12.yüzyılda kurulmuş Gabrovo şehrine 5 kilometre uzaklıktadır.Buradan ayrılarak gezimizin diğer bir durağı olan  Etar Bulgaristan ülkesinin ilk ve tek açık hava müzesidir. Müze halka 1964 yılında kapılarını açmıştır. Etar'a yıl içerisinde dünyanın dört tarafından çok sayıda turist ziyaret ederek buradaki sergilenen eserleri görmek istemektedir.Turumuzda görebileceğimiz bir diğer mekan ise Shipka Anıtı 1326 metre yükseklikte Shipka zirvesinde inşa edilmiş. Bulgaristan’ın Osmanlı yönetiminden kurtuluşunu sembolize ediyor. 1877 yılında Rusya-Osmanlı Savaşı ve Bulgaristan’ın da dahil olduğu savaşlarda bölgenin kurtarılması sırasında bölgeyi savunurken ölmüş olanların ve bu kahramanlık öyküsünü anmak için inşa edilmiş. Ziyaretimizin ardında gezimizin diğer bir durağı olan Veliko Tırnova’ya doğru yola çıkıyoruz konaklama otelimizde.

 

4.GÜN= VELİKO TIRNOVA- VARNA
 

Sabah otelimizde Alacağımız Açık büfe kahvaltının ardından Çarlar Şehri - Veliko Tırnovo Şehir turumuz başlıyor. İlk olarak eski şehir Akropol gezimize başlıyoruz. Yantra nehrinin oluşturduğu ve çevrelediği Tsarevets Kalesi, IV. Haçlı Seferi ordularını yenen Bulgarların, Burada hapsettiği kumandan Baldwin e ithafen anılan Baldwin Kulesini Panoramik olarak fotoğraf çekme imkanı ve Yantra nehrinin eşsiz manzarasının tadını çıkarma imkanı bulacaksınız, vereceğimiz serbest zamanın 

ardından Varna,ya hareket ediyoruz ,Şehre varışımızın ile panoramik Şehir Turumuz başlıyor. Varna Bulgaristan’ın Sofya ve Plovdiv’ten sonra 3. büyük şehridir. Nüfusu yaklaşık olarak 350 bin kişi olan şehir aynı zamanda Karadeniz sahillerinin incisi olarak adlandırılır. Turumuzda ilk olarak tarihi Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika, Katedral ve meşhur Deniz Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası ise otelimize yerleşiyoruz. Konaklama hotelimizde

 

 5.GÜN= VARNA-NESEBAR-BURGAZ-İSTANBUL
 

Sabah otelimizde  alacağımız kahvaltının ardından   Karadeniz Kıyısında Yer Alan 3000 Yıldan Yaşlı Nesebar Yarım Adasına Ulaşmamızın Ardından Eskiden yel değirmenleriyle ün yapmış adamıza girişte tarihi değirmenimiz bizleri karşılayacak ve hemen ardında yer alan şehir surları turumuza başlangıç noktasını oluşturacak. Nessebar, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi (İ.S.6 y.y), St. Stephan Yeni Metropolitan Kilisesi (İ.S 11 y.y) ve Pantokrator Kilisesi (13-14.y.y) adanın tarihi dokusunu oluşturmaktadır. 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evleri göreceğimiz başlıca yerler arasındadır. Tur bitimiyle birlikte misafirlerimizin adayı daha yakından tanımak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından yaklaşık  2 saat sürecek yolculuktan sonra Dereköy / Malko Tarnovo Kara Hudut kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrasında ülkemize giriş yapıyoruz ve gerekli yerlerde vereceğimiz ihtiyaç molaları ardından misafirlerimizle buluştuğumuz noktalarda vedalaşıp, turumuzu sonlandırıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüsleri ile ulaşım
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 3*ve 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları.
 • Şehir vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Extra düzenlenecek tüm programlar
 • Otelde alınan ekstralar.
 • Tüm kişisel harcamalar
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle ve aksam yemekleri.
 • Bulgaristan Vizesi 120 Euro (Yeşil Pasaport veya Schgen vizesi Sahipleri Vizeden Muaftırlar).
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

 

TUR GENEL TANIMI

BULGARİSTAN ÇARLAR ŞEHRİNE BÜYÜLÜ YOLCULUK
Gezilecek Yerler:

PLOVDİV,SOFYA,VELİKO TIRNOVA,VARNA,NESEBAR.

Geceleme: 3 GECE 4 GÜN
Konaklama: ODA KAVALTI
99.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp