ROMANYA BULGARİSTAN TURU

ROMANYA BULGARİSTAN TURU 6 Gece 8 Gün

Arkadaşlarınızla Paylaşın

ROMANYA     BULGARİSTAN      TURU      2 ÜLKE  19 ŞEHİR

Veliko Tarnavo,Bükreş,Braşov,Sighişoara ,Targu Mureş , Cluj Napoca,Sibiu,Varna ,Nessebar) - Burgas


1.GÜN: İSTANBUL - BÜKREŞ 

21:00 : KADIKÖY SALI PAZARI KARŞISI
21:30:MECİDİYEKÖY POLAT HOLDİNG ÖNÜ
22:00:BAKIRKÖY İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA ÖNÜ                                                               

Siz değerli misafirlerimizi  karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Çorlu Edirne Karayolu üzerinden Edirne  Hamzabeyli Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Veliko Tarnavo’ya varıyoruz

2.Gün: Veliko Tarnovo – Rusçuk - Bükreş,

   Sabah saatlerinde Çarlar’ın şehri Veliko Tarnovo varışımız sonrası İkinci Bulgar Krallığına Başkentlik yapmış olan Siyasi İktisadi ve kültürel hayatın merkezi ,  dört tepe üzerinde ve Yantra nehiri vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine varışımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler:Ulusal müze ve Kırk Azizler Klisesi, 206 metre yükseklikte olan  Tsarevets Kalesini panoramik olarak görüyoruz.  Halen yaşlı Türk ustalarının el emeklerini sergiledikleri Samovodska çarşısı ziyaretlerimiz sonrası  kısa süreli serbest zamanın ardından , Rusçuk’ şehrini panoramik olarak geçip , Doğunun Parisi diye adlandırılan BÜKREŞ’e  hareket ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri ve meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Unuri  Meydanı, Carol 1 Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Öğrenci Meydanı, Milli Tiyatro, Ateneum Konser salonu, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Cantacuzino Sarayı, Cretulescu Kilisesi, Stavropoleos Manastırı, eski şehir olarak adlandırılan Lıpscanı bölgesi gezeceğimiz yerler arasında.Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar kadar serbest zaman. Toplanma, otelimize transfer .Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR).

 3.Gün Bükreş – Braşov ( Sinaia – Bran ) 

Sabah kahvaltısından sonra Braşov’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Panoramik şehir turunda , günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi,Romanya,nın endar sokağı olarak bilinen halat sokağı, Belediye binası, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz.Şehir turu sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Sinaia – Bran ( Peles Sarayı – Drakula Şatosu ) turuna katılabilirler.(45 EUR) Bu turumuzda Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp , burada hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz.Ardından konaklama için Braşov’a hareket.Geceleme otelimizde.

 4.Gün Braşov – Sighişoara – Targu Mureş – Cluj Napoca 

Sabah kahvaltısından sonra Transilvanya’nın en önemli şehirlerden olan Sighişoara’ya hareket ediyoruz.Alman mimarisinin bıraktığı eserleri ile bilinen Sighişoara uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehirlerinden olmuştur. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında , Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise  bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası bölgenin diğer büyük şehirlerinden olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz.Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda kültür meydanı , Targu Mureş kalesi ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Transilvanya’nın Başkenti Cluj’a hareket ediyoruz. Romanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında olan Cluj , Macar etkisi taşıyan mimarisi , genç nüfusu ve atmosferi ile adeta Avrupa şehri havasındadır. Şehir turumuz esnasında , Unirii Meydanı , St. Michael Kili Kralı Matthias Corvinus heykeli , Avram İancu Meydanı , St.Michael Klisesi , Transilvanya Tarih Müzesi , Dikilitaş ve Someşul Nehri bulunmaktadır. Şehir turu ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.Gün Cluj – albalui, Salina (Turda), sibiu

Sabah kahvaltısı sonrası 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Sibiu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz Star Wars’ın çekildiği Turda(Tuz Madeni) turuna katılabilirler.(30 EUR) 1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri iki milyondan fazla turist ’in ziyaret ettiği , eşsiz güzelliği ile bilinen ve turistlerin uğrak yeri olan tuz madenini ziyaret ediyoruz.Sonrasında Sibiu’ya varışımızı sağlıyoruz. Sibiu Transilvanyada  Saxsonlar Tarafından 12. Yüzyılda Yapılmış Dönemin En Pahalı Kalesi İle Ünlüdür. Şehir turumuzda Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral Görülecek Yerler Arasındadır.Serbest zaman sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

6.Gün Sibiu – Bükreş (Hunedoara)

Sabah kahvaltısı sonrası Bükreş transfer saatine kadar serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenicek olan Dünya’nın en iyi 10 kalesi arasında gösterilen Hunedoara Kalesi turuna katılabilirler.(40 EUR) Bu turumuzda , Hunedoara kalesi olarak bilinen Hunedoara şehrinde bulunan Corvin Kalesine hareket ediyoruz. Drakula’nın , John Hunyadi tarafından uzun süre bu kale de esir edilmesinden dolayı Bam Stoker’in kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğuda söylenir. 15.yy da büyük oranda Gotik tarzda inşaa edilmiş Corvin kalesi ziyaretimiz sonrası Sibiu üzerinden Bükreş’e transferimizi sağlıyoruz. Geceleme otelimizde.

7.Gün Bükreş  – Varna (Balchik) 

Sabah kahvaltısı sonrası , odalarımızı boşaltmamız ardından otel önünden hareket edicek olan araçlarımızla Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Balchik Turuna katılabilirler.(25EUR)  Balchika varışımız sonrası , Bünyesindeki 2000 farklı bitki çeşidiyle Avrupa'nın en büyük 2. Botanik Bahçesi'ni gezdikten sonraki durağımız, söylentiye göre gönlünü balıkçı bir Türk'e kaptıran Romanya Prensesi Marie'nin mimarisi bir camiyi andıran yazlık sarayı panoramik olarak görülecektir.Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)

 8.Gün Varna – (Nessebar) - Burgas – İstanbul 

Sabah kahvaltısı sonrası Burgas’a hareket ediyoruz. Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Bulgaristan’ın diğer Karadeniz şehri olan Burgas’dan panoramik olarak geçerek Dereköy sınır kapısına varıyoruz.Kırklareli üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması. 

 

Seyahate Dahil Olan Hizmetler
 • İstanbul-Veliko Tarnovo-Bükreş-Braşov-Sighisoara-Cluj Napoca-Alba Iulia-Sibiu-Bükreş-Mankalya-Köstence-Varna-Nessebar-Burgaz-İstanbul arası otobüs ile ulaşım hizmeti
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde Bükreş'te 2 gece, Braşov'da 1 gece, Cluj Napoca'da 1 gece, Sibiu'da 1 gece ve Varna'da 1 gece olmak üzere toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Veliko Tarnovo, Bükreş, Braşov, Sighisoara, Cluj Napoca, Alba Iulia, Sibiu, Köstence, Varna, Burgaz turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • KDV dahildir
Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Schengen vize ücreti(120 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen veya yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almasına gerek yoktur. Geçerli vizesi olan misafirlerimizin vizelerinin çok girişli olması hususuna dikkat etmeleri gerekmektedir)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • *Otobüste koltuk numarası ve yer garantisi verilmemektedir.
 • *Turlarımızın transferleri katılımcı sayısına bağlı olarak otobüs(Mercedes Travego, Mercedes Tourismo, Temsa Safir, Temsa Maraton vb), veya midibüs (Mercedes Sprinter, Mercedes Vito, Volkswagen Crafter, Volkswagen Volt, Volkswagen Transporter, Isuzu Roybus, Temsa Prestij vb) ile gerçekleştirilecektir.
 • Bazı tarihlerde katılımcı sayısına bağlı olarak turlarımız diğer acentelerle paylaşımlı olarak gerçekleştirilebilir.

 

 

TUR GENEL TANIMI

ROMANYA BULGARİSTAN TURU 2 ÜLKE 19 ŞEHİR
Gezilecek Yerler:

Veliko Tarnavo,Bükreş,Braşov,Sighişoara ,Targu Mureş , Cluj Napoca,Sibiu,Varna ,Nessebar) - Burgas

Geceleme: 6 Gece 8 Gün
Konaklama: Oda Kahvaltı
229.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

+90 850 303 88 28

+90 530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri
Whatsapp Whatsapp